bluza 63 dni chwały odzież patriotyczna dla kobiet

63 dni chwały - odzież patriotyczna

19:28Hypnotizing Fashion


 W życiu każdego człowieka tożsamość narodowa bądź etniczna jest lub powinna być, bardzo ważną kwestią. Dlaczego? Ponieważ, choć może nie każdy z daje sobie z tego sprawę, ale przynależność do grupy i posiadanie własnego miejsca na Ziemi, zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Co może być bardziej stabilną grupą, jak nie naród? A własnym miejscem na ziemi, kraj w którym żyjemy i wobec tego, o który powinniśmy dbać. Naród, tak samo jak rodzina, a kraj jak dom, w wymiarze globalnym powinny zapewniać nam takie poczucie. Skoro o rodzinę i dom, trzeba dbać, aby spełniał swoje zadanie i był naszą opoką, to również analogicznie powinniśmy postępować wobec własnego państwa.
W naszym kraju, wszystko trochę poprzewracało się do góry nogami. Młodych ludzi nie stać na własne mieszkanie, a więc trudno im stworzyć normalnie funkcjonującą rodzinę. Co gorsza przyzwyczajamy się do takiego stanu rzeczy. Może dlatego w przeciwieństwie do krajów o lepszych perspektywach, często mamy zaburzone poczucie tożsamości narodowej. Myślę, że należy ją rozbudzać wszelkimi możliwymi sposobami, abyśmy mogli z dumą nazywać się Polakami, a nie "cebulakami";)

Drugą bardzo ważną kwestią jest szacunek do tych, którzy dumnie walczyli w obronie swojej ojczyzny. Przypomina nam o tym, że tak samo jak w życiu, nie tylko wynik się liczy, ale przede wszystkim wola walki, to jakimi jesteśmy ludźmi i jakie mały ideały. Polacy niestety, jak to Polacy, zawsze lubią się kłócić. Nawet o bohaterskie postawy. Mierżą mnie rozważania, na temat tego czy jest ono naszą chlubą. Nie wnikając w historyczne szczegóły, dla mnie tak jak dla większości z nas, to były 63 dni chwały, bohaterskich postaw i woli walki o niepodległość ojczyzny. To są rzeczy bezcenne i uważam, że moralnym obowiązkiem każdego z nas, jest upamiętnianie tego co się stało. Bo z narodu trzeba być dumnym i nie wstydzić się tego, że jest się jego częścią. Większość krajów czy to europejskich, czy nie, potęg jak USA i Rosja, a także mniejszych państw i państewek dumnie wywieszają swoje flagi, a ich obywatele promują swoją kulturę, kraj i jego dorobek historyczny.

Nawet w pop kulturze pełno jest elementów narodowych. Kultowe koszulki z flagą Wielkiej Brytanii, wszechobecne gadżety rodem z Ameryki, nadruki I love NY itp, całe kolekcje projektantów z inspirowane Carską Rosją. Przykłady można mnożyć.
Ostatnio byłam w Zagrzebiu, aż miło mi się patrzyło jak na każdym większym placu, budynku, hotelu wisiały dumnie, chorwackie flagi. A u nas częściej można spotkać znaczki UE niż nasze, trochę szkoda. Ostatnio facebook usunął zdjęcie polskich piłkach, którzy z okazji 71  rocznicy Powstania Warszawskiego, zaprezentowali się, w podobnych do tej pokazywanej przeze mnie, koszulkach PW (Polska Walcząca). Brak słów. Miejmy jednak nadzieję, że może kiedyś to się zmieni i będziemy częściej szczycić się naszymi barwami narodowymi.


Całuje Was gorąco :*
Polahoodie | bluza - surgepolonia.pl
 t-shirt - surgepolonia.pl


You Might Also Like

9 Comments

 1. Ty nawet w bluzie wyglądasz pięknie;)

  http://fashionmakeup-czarnulaxyz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. jest jak jest w naszym kraju, ale ja raczej nigdy go nie opuszczę. tu jest mój dom, moja rodzina :) nie ma potrzeby tego zmieniać.
  świetnie wyglądasz w takim wydaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne są te koszulki!
  bardzo mądre słowa napisałaś. Tak jak mówisz, to były 63 dni chwały, nie nam teraz oceniać to powstanie bo to nie my żyliśmy pod okupacją. Oni byli i są bohaterami.

  Pozdrawiam!
  http://yennefer-fashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna bluza !!! pięknie Ci w takim delikatnym makijażu :) buziaki <3 :***

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mądre słowa, to cieszy, że są młodzi ludzie tacy jak Ty o nastawieniu patriotycznym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fb to syjonistyczna baza danych .

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładna bluza :) Ale nigdzie nie moge takiej znaleźc. Znacie jakis porządny sklep z odzieżą patriotyczną? Chciałabym kupić tez swojemu chlopakowi jakis fajny ciuszek :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze komentarze :) Staram się odpowiadać na wszystkie Wasze pytania, również od osób bez konta <3

Thank You for all comments ! :) If You like my blog, pls follow and add comment . :)

recent posts

google+

Obserwatorzy

Formularz kontaktowy